Інженерний тиждень
З метою зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу в нашому закладі освіти з 07 по 11 квітня проходив Інженерний тиждень. В основі Інженерного тижня лежить концепція STEM-освіти — візуалізація наукових явищ, практичне вирішення проблем та виконання завдань, побудованих на перетині науки, техніки, інженерії, математики та мистецтва. У рамках тижня відбулося чимало різноманітних заходів: учні 1 А класу (Корж І.М.) провели дослід «Чорнила, що зникають»; учні 1Б класу (Караван Н.М.) - «Чорнила. Нічого не видно»; учні 2-А та 2-Б класів (Пикало О.М., Гаврилей О.В.) виконали завдання «Картонний пенал»; у 3-А класі відбувся сучасний урок фізичної культури (Шевченко С.М.) з елементами гри в «Пінг-Понг». Діти пройшли смугу перешкод з елементами тенісу (Пінг-Понг); учні 4 Б класу (Саламатіна С.В.) виготовили іграшки «Перекоти-поле»; учні 7 В класу (Коваль Г.О.) виконали завдання «Зоотроп»; у 9 Б класі вчитель хімії Короп Л.Б. провела урок «Цінна вода». Метою заняття було ознайомлення учнів з технологіями збору, очищення та заощадження води. Під час заняття учні створили прилад для очищення води «Вугільний фільтр» і перевірили його в дії. На жаль, нині наша країна перебуває в таких умовах, коли ми повинні бути готовими до різних ситуацій. Отримані навички можуть стати в нагоді будь-якої миті. Цей урок дозволив дітям краще зрозуміти важливість води для життя на Землі, розглянути різні способи її ефективного використання. Завдяки практичним дослідженням та розробкам учні отримали цінний досвід інженерної роботи та стали свідомими учасниками важливого процесу збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь; у 10 класі проведено тематичний урок «Як почати будувати циркулярний світ» Заболотня О.В.). Розглянуто такі питання:
Циркулярна економіка як основа забезпечення сталого розвитку суспільства;
Як почати будувати циркулярний світ?(практичні поради);
Створення бізнес-моделей для циркулярної економіки. Досвід великих компаній (досвід Apple у переробці використаної техніки); вихованці групи продовженого дня (Барашивець О.С., Скалига В.Д.) виконали інженерне завдання «Тансегріті».
Як підсумок: учні виявили бажання продовжити такі заняття, та внести тиждень інженерії до традиційного списку заходів. Працювати продовжуємо. Сподіваємось що це стане доброю традицією, буде підтримуватись, та виховуватиме любов та захоплення науками в учнів нашого закладу.