Всеукраїнський Інженерний тиждень
Серед 1993 освітніх закладів України до Всеукраїнської освітянської STEM-події активно долучилися і здобувачі освіти нашого закладу.
З 08 по 12 січня 2021 року в закладі проходив Всеукраїнський Інженерний тиждень, що базується на концепції STEM-освіти.
Винахідливість – природний стан дітей. Діти є дослідниками та інженерами від народження: вони досліджують і намагаються зрозуміти навколишній світ, щодня роблять нові відкриття. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручнішим і цікавішим.
Інженерний тиждень – це проект для молодших, середніх та старших школярів, покликаний зацікавити дітей наукою та дати їм поштовх до власного інженерного потенціалу.
Наша школа перетворилася на мейкерські та дослідницькі лабораторії, діти – на дослідників, а вчителі – на координаторів. Адже креативність, винахідництво та дослідницька діяльність – це саме про наших допитливих експериментаторів. Працюючи над виконанням програми Інженерного тижня, шкільна «інженерна спільнота» набувала нових знань, розширювала простір уяви і фантазії, тренувала навички креативного мислення та винахідництва, генерувала ідеї та вчилася командної роботи!
Протягом тижня учні мали змогу показати свої вміння у виконанні різноманітних інженерних завдань - виготовленні автоматичної системи поливу, сонячної «печі», моделі барометра, насосу для повітряних кульок, паперової маски, пружної ракети, марсоходів та їх тестуванні, створенні моделей вуха, перископа, різноманітних моделей ракет, машин та випробовування їх у дії. Моделювали механізми підйому поверхневих та підземних вод, робили анемометри.
Між учнями сьомих класів було проведено інженерні змагання. Класні керівники провели години спілкування на тему «Глобальні проблеми, і як інженери допомагають їх вирішувати». Під час цього уроку учні дізнались, які проблеми належать до «Глобальних проблем людства». Як досвідчені інженери допомагають їх вирішити та як інженери-початківці можуть доєднатися до цього
процесу на світовому та локальному рівнях. Дізнались про Міжнародну асоціацію інженерів без кордонів і їхню діяльність.
Активно долучилися до виконання інженерних завдань і діти з особливими потребами, адже розробники подбали про цих учнів і додали інклюзивну версію завдань.
Завершенням Інженерного тижня 12 лютого стала загальношкільна виставка дитячих робіт юних винахідників.
Здобувачі освіти не лише побачили, як науки можуть взаємодіяти одна з одною, а й спробували себе в ролі дослідників і захопилися цією справою.
Сподіваємося, що участь у Всеукраїнському Інженерному тижні підштовхне наших вихованців до пошуку нових можливостей, які допоможуть розвинути їх здібності. Адже цікавість до досліджень – це те, що нам хочеться в одних дітей пробудити, а іншим допомогти хоч трохи її задовольнити.
Мрійте, творіть, експериментуйте, прагніть зробити неймовірне!