Вшановуємо Т.Шевченка

Date: 10 березня 2021 о 13:52
104 view

Щороку, на початку весни, Україна вшановує пам’ять нашого земляка, безсмертного Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Його поетичне слово знають не лише в кожній українській хаті, а й у далекій Канаді, Америці, Казахстані.
Поет, художник, філософ, демократ, мислитель, патріот.
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Т.Шевченко
9 березня 2021 року в Городищенському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Городищенської міської ради відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Кобзарю.
У покладанні взяли учать заступники міського голови Андрій Оверченко та Наталія Сенкевич, керуючий справами виконавчого комітету Оксана Сенецька, представники педагогічного та учнівського колективів школи. Перед зібранням виступив поет, автор літературознавчих розвідок про життя й творчість поетів Городищини Анатолій Семененко, який розповів, що Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів, мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими. Учні підготували поезії Кобзаря й майстерно їх виконали у дружньому колі на засіданні круглого столу.
10 березня 1861 року, 160 років тому, відійшов у вічність Тарас Григорович Шевченко.
Учитель Вікторія Сиченко провела урок-подорож «У Симиренків краї Кобзаря згадаємо», на якому здобувачі освіти 9 класу помандрувати життєвими стежками Тараса Григоровича Шевченка, пов’язаними з Городищиною.
Тарас Григорович Шевченко любив Україну, вболівав за віру, жив героїчним минулим нескореного українського народу в ім’я нащадків, збереження цілісності землі, рідного слова, духовних ідеалів і святинь.
Для нашого народу «Кобзар» - не просто настільна книга. Це святі для нашої Батьківщини рядки, які не втратили свою актуальність і сьогодні. Шевченкове безсмертне слово було й залишається джерелом формування національної ідеї та скарбницею народної мудрості.