День працівників ракетно-космічної галузі України
12 квітня у світі відзначається Міжнародний день польоту людини в космос.
60 років тому 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший політ у космос в історії людства.
Офіційно в Україні свято було затверджене Указом Президента України від 13 березня 1997 року. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики». В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України».
Працю українських вчених у галузі ракетно-космічної техніки цінують у всьому світі. Свого часу українські науковці зробили величезний внесок у розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Численні українські наукові установи, конструкторські бюро, промислові підприємства були причетні до багатьох найважливіших космічних перемог СРСР – від перших польотів у космос до створення й запуску космічного ракетного комплексу «Енергія-Буран».
Першим космонавтом незалежної України став Леоні́д Костянти́нович Каденю́к (28 січня 1951 р. – 31 січня 2018 р.) - український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації.
Відомий інженер і підприємець Ілон Маск, що інвестує мільйони доларів в розвиток космічної галузі заявив, що українська ракета «Зеніт» по праву вважається однією з кращих раніше створених моделей.
Сьогодні учні нашого закладу дізналися багато цікавого про історію розвитку космічної галузі, її успіхи, невдачі та перспективи у нових соціально-економічних умовах. Цікавою і пізнавальною була віртуальна екскурсія до національного музею космонавтики ім.С. П. Корольова. Учні 9 та 10 класу
( вчителі Мєлєхова Т.В., Степанова В.Д.), на уроках фізики, ознайомилися з експозицією «Космос», де представлені - спускний апарат космічного корабля «Союз-27»; виставковий зразок космічного корабля «Союз», макети «Лунохода-2» та спускного апарату гагарінського «Востока» у натуральну величину; польотні речі космонавтів, космічна їжа. Ознайомились з першою частиною збірки «Космічні музеї України», яка містить інформацію про 25 експозицій з космонавтики, розташованих в музеях Дніпра, Єнакієво, Житомира, Києва, Краматорська, Кременчуга, Переяслова, Полтави, Почаєва, Харкова.