Незабутній Т.Шевченко

Date: 10 березня 2020 о 13:07

В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким самородком українців є Т.Г.Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу. Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами. Національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець – так його називають українці. Тож вшанування Великого Кобзаря – гідний привід для педагогів та їх вихованців згадати Пророка України шляхом проведення тематичних уроків української мови і літератури, низки цікавих позакласних заходів з метою ширшого ознайомлення з маловідомими сторінками непростого життя поета, його самобутнім світоглядом, неповторністю художньої творчості, задля становлення національної свідомості шкільної молоді, усвідомлення величі культури рідної держави. З метою гідного відзначення 206-ї річниці з Дня народження великого поета і мислителя, підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря у нашому навчальному закладі було проведено ряд заходів для учнів 1-11 класів: святкова лінійка «На струнах Кобзаревої душі» за участі члена Національної спілки письменників України, поета Олексія Тичка, директора сектора культури молоді та спорту Городищенської РДА Н.В.Салій, працівників центральної районної бібліотеки ім.. В.Симиренка та інших, години спілкування «Тарасова доля – то правда життя», виставка літератури у шкільній бібліотеці «Незабутній Шевченко», літературна вікторина для 5-х класів «Як ми знаємо життя і творчість Т.Г.Шевченка», уроки виразного читання у 4-х класах «Моя найулюбленіша поезія з «Кобзаря», зустріч за круглим столом «Читаємо Шевченка» у 9 класі. Т.Шевченко є однією з найвищих вершин українського духу, одним із найбільших мислителів світу і водночас нашою українською совістю, нашим порадником, нашою найбільшою правдою. Тому сьогодні ми повинні знати творчість цього геніального поета. Бо без цих знань ми не маємо права на самоповагу. Він і досі є нашим дзеркалом, вдивляючись у яке ми, хочемо того чи ні, змушені питати себе, хто ми є і які ми є.