ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ
8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні говоримо про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, працівників тилу.
У заходах з нагоди цієї події педагоги та учні прагнули розкрити трагічні роки війни через долі та звитяги чоловіків і жінок – уродженців різних куточків України та світу, які воювали у регулярних арміях або були партизанами, пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі, працювали в тилу. Важливо, що хоч би де перебували ці українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму та дістали високі відзнаки країн, у лавах яких вони служили.
Про внесок українців у справу визволення народів Європи від нацизму, спільну перемогу усіх Об’єднаних Націй у Другій світовій війні на зустрічах з дітьми розповідали ветеран Другої світової війни, учасник Корсунь-Шевченківської битви, визволитель Городищини Яків Петрович Пасічник, голова міської організації ветеранів Микола Михайлович Панасенко. Вони наголосили на важливості збереження пам’яті про жахіття війни, щоб в майбутньому уникнути повторення подібної трагедії.
На заходах пам’яті вшанували і наших сучасників, тих, хто і сьогодні не повернувся із ратного поля, хто зупинив агресора та захистив від нього не лише Україну, а й увесь світ – мужніх воїнів АТО-ООС.